Jumalateenistusele kogunenud küüditatud:  jõulud olid meie jaoks raske aeg

Siberisse küüditatuid ühendava Murtud Rukkilille Ühingu liikmed kogunesid kolmanda advendi jumalateenistusele Harkujärve kirikusse, teenistusel jutlustas ja armulaua pühitses EELK peapiiskop Urmas Viilma.


Murtud Rukkilille Ühingu esimees Enno Uibo sõnul on represseeritute kogunemine just jõulude puhul iga-aastane traditsioon, millel on ka tegelik seos Siberis veedetud aastatega. „Jõulud on see aeg, mil soovime olla oma lähedastega endale armsas ja turvalises keskkonnas,“ ütles Uibo. „Meie, represseeritute, jaoks oli see aga aeg, mil igatsesime oma kodu ja sugulasi-sõpru eriti palju.“

Harkujärve koguduse õpetaja Avo Üpruse sõnul peab kirik okupatsioonivõimude käe läbi kannatanute mälestamist oluliseks. „Me peame mäletama selleks, et sellised koledused enam ei korduks. Sest kurjus on endiselt meiega ja asub valitsema koheselt, kui me valvsuse kaotame,“ ütles Üprus.

Tulenevalt koroonaviiruse põhjustatud pandeemiast arvestati ürituse korraldamisel nakkusohutuse nõuetega, mistõttu kogunes jumalateenistusele eelnenud Suurupi naiskoori „Meretule“ kontserdile, jumalateenistusele ja sellele järgnenud koosviibimisele ligi 30 ühingu liiget Harjumaalt, Tartumaalt ja Lääne-Virumaalt.

Murtud Rukkilille Ühing on asutatud 2003. aastal ning saanud nime president Lennart Meri 2001. aastal jagatud Murtud Rukkilille märgi järgi. Ühingul on täna ligikaudu 700 liiget.

Ühingu suurimad ettevõtmised on olnud igapäevane töö represseeritutega, et tagada neile väärikas, inforikas ja turvaline vanaduspõlv.

12.12.2021
Eelmine
Metsavendade ja nende toetajate mälestussamba- ja pinkide avamine Mõnistes
Järgmine
Balti riikide küüditamiste ohvrid: lääneriigid, õppige ajaloost – Venemaa tuleb peatada