Eesti 200 kogub rahvaalgatusel allkirju Nõukogude Liidu ja Punaarmee monumentide avalikust ruumist eemaldamiseks

Eesti 200 kogub rahvaalgatusel allkirju, mis kutsub Riigikogu ülesse avalikust ruumist eemaldama kõik Nõukogude Liidu ja Punaarmee monumendid.

Eesti 200 juhatuse liikme Lauri Hussari sõnul on Vene Föderatsiooni agressioon vaba ja sõltumatu Ukraina vastu halastamatult paljastanud seal valitseva autoritaarse rahvaste ja inimeste vabadusi alla suruva ning anastava režiimi iseloomu. Kremli režiimi peale surutava maailmakorra üheks nurgakiviks on 9. mai tähistamine võidupühana, mis sümboliseerib selle režiimi vägivaldset ja vallutuslikku tegevust ajaloos.

“Selle püha tähistamine on sõjas hukkunute mälestamise asemel kujunenud just iseseisvate riikide ja rahvaste vabadusi hävitava režiimi ülistamiseks. Paraku tähistatakse ka Eestis 9. maid just vallutusarmee võidupühana ning seda tehakse kümnete nõukogude võimule püstitatud mälestusmärkide juures. Eesti jaoks tähendab 9. mai aga vaid verise nõukogude okupatsiooni jätkumist,” märkis Hussar.

Hussari sõnul on Kremli režiimi sõjaline sissetung Ukrainasse muutnud talumatuks selle, et Eesti avalikus ruumis seisavad endiselt nõukogude režiimi ülistavad monumendid ja seetõttu on punamonumentide koht muuseumis.


Eelmine
Ühtehoidmise päeva tähistanud represseeritud: sarnaselt ukrainlastele on meie vabaduse pandiks ühtehoidmine
Järgmine
Piirideta okupatsiooniohvrid avasid Nõukogude võimu kuritegusid koondava veebilehe